Kaplica św. Edyty Stein

 
 
 Kaplica św. Edyty Stein, siostry Teresy Benedykty od Krzyża, znajduje się w północnej wieży kościoła (po lewej stronie od głównego wejścia). To miejsce kultu siostry Teresy Benedykty powstało w dwa lata po jej beatyfikacji (wcześniej była to kaplica bł. Czesława, patrona Wrocławia). Setną rocznicę urodzin Błogosławionej uczczono ufundowaniem nowego wystroju kaplicy, który został poświęcony 12 października 1992 roku przez kardynała Henryka Gulbinowicza.

  Głównym elementem kaplicy jest marmurowy ołtarz stylizowany na otwartą Biblię oraz marmurowy świecznik w kształcie stosu kartek papieru, autorstwa prof. Alfredy Poznańskiej. Inskrypcja na ołtarzu zawiera zawołanie ze starożytnego hymnu "Ave Crux - spes unica" (Witaj Krzyżu - nadziejo jedyna") i datę śmierci Edyty Stein. Przed ołtarzem wmurowano urnę z ziemią i garstką prochów pomordowanych w Auschwitz- Birkenau.
 Po prawej stronie kaplicy umieszczono relikwiarz ze skrawakiem habitu oraz obraz przedstawiający Patronkę kaplicy, autorstwa Jolanty Kordeckiej (obecnie karmelitanki siostry Michaeli od Wszechmogącego Boga).