Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Michael"

O nas Cele Formacja Historia

Opiekun duchowy: ks. Jerzy Gonta
Spotkania: wtorek, godz.19, w Salezjańskim Domu Młodzieżowym
Nasza strona internetowa: www.michael.odnowa.org
"Michael" na facebooku

  Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Michael" jest grupą modlitewno-formacyjną. W szczególny sposób kierujemy naszą uwagę na Osobę Ducha Świętego i przyzywamy Go, by pomógł nam wielbić Boga w modlitwie i w życiu.
Modlimy się, czytamy Biblię, rozmawiamy o wierze, cieszymy się wspólnotą ludzi, którzy chcą duchowo wzrastać
  Grupa istnieje od 1983 roku. Przewinęło się przez nią już wiele różnych osób i dla każdej było to pewne doświadczenie spotkania z Bogiem i z ludźmi, którzy Boga szukają. Doświadczenie wspólnej modlitwy, wyjazdy i rekolekcje, rozmowy - to wszystko buduje więzi i pozwala doświadczać czym jest życie we wspólnocie Kościoła. 
  Wspólnota gromadzi osoby w różnym wieku. Spotkania modlitewne są otwarte, więc zapraszamy każdego kto chce szukać Pana Boga.

DZIAŁALNOŚĆ WSPÓLNOTY:

Co robimy we wtorki:
- W każdy wtorek w czasie spotkania wielbimy Boga, śpiewamy pieśni uwielbienia, modlimy się modlitwą wstawienniczą oraz rozważamy Pismo Święte.
- W drugi wtorek miesiąca o godz. 18-ej zapraszamy na wspólnotową Mszę Św., po której adorujemy Najświętszy Sakrament. W czasie Adoracji uwielbiamy Pana Jezusa. W ciszy wsłuchujemy się w Jego natchnienia. Modlimy się o uzdrowienie ze zranień duchowych i chorób fizycznych. Po Adoracji zapraszamy do Domu Młodzieżowego na Agapę i rozmowy przy herbacie.

Co robimy w ciągu roku:
- W ostatnią sobotę września włączamy się w modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego na ulicach miasta.
- W Wielkim Poście prowadzimy (przynajmniej raz) Drogę Krzyżową.
- W Wielki Piątek adorujemy Krzyż Święty.
- W okresie wielkanocnym wraz z Grupą Biblijną bierzemy udział w przygotowaniu i prowadzeniu Drogi Światła.
- W wigilię Zesłania Ducha Świętego, wspólnota uczestniczy w modlitewnym czuwaniu, (które co roku odbywa się w różnych częściach Wrocławia).
- W trzecią sobotę maja wyjeżdżamy do Częstochowy na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym.
- W Boże Ciało budujemy jeden z ołtarzy na trasie procesji.
- W sierpniu, w czasie pieszej pielgrzymki na Jasna Górę, razem z grupą duchowych pielgrzymów odmawiamy różaniec (przed Mszą św. o godz. 17:30).
- Rok rocznie bierzemy udział w diecezjalnym Dniu Jedności wspólnot Odnowy w Duchu Świętym.
- Istnieje możliwość uczestniczenia w kilkudniowych rekolekcjach letnich i zimowych, organizowanych poza Wrocławiem oraz w weekendowych sesjach w ciągu roku.

Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i nie tylko: na wspólne Msze św., spotkania i wykłady. Spotkania mają charakter otwarty - każdy znajdzie coś dla siebie.

Wspónota "Michael" należy do Kordynacji Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej a tym samym do polskich struktur Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym.