"Aniele Boży" (12/2014-09/2015):
       

Słowo Proboszcza na „nowy” początek
W grudniu 2014 nastąpiło wznowienie wydawania gazetki parafialnej „Aniele Boży”. 
Zachęcamy wspólnoty i grupy parafialne do dzielenia się tym co dobre z innymi na łamach gazetki. Zapraszamy też osoby chętne i utalentowane do włączenia się w zespół redakcyjny.
Mamy nadzieję, że gazetka wydawana na razie okazjonalnie, będzie zwiastunem naszego lokalnego miesięcznika, który będzie służył przekazywaniu dobrego słowa i tworzeniu z parafian wspólnoty chrześcijan znających siebie nawzajem i powiązanych duchem rodzinnym.  
Te idee były bliskie świętemu Janowi Bosko – rodzinny duch we wspólnotach salezjanów, a także wśród świeckich współpracowników i wychowanków oraz apostolstwo przez słowo pisane.
 
W imieniu Salezjanów i tworzącej się Redakcji
 ks. Bolesław Kaźmierczak
Zaczynamy od nowa
Po dłuższym czasie pismo parafialne Aniele Boży ukazuje się w nowym stylu. Pierwsze po przerwie wydanie z grudnia 2014 było przygotowane naprędce przez trzyosobową redakcję i miało na celu zasygnalizowanie parafianom, czytelnikom, autorom że powstaje nowe lokalne forum wymiany myśli.
Kierunki oddziaływania pisma mogą być wielorakie, a wyznaczą je osoby, które zechcą zaangażować się w jego tworzenie. Będą się tu pojawiać ważne bieżące informacje parafialne, nowa ołbińska gazetka powinna jednak stanowić coś więcej, niż tylko nośnik komunikatów proboszcza do parafian. Mogłaby stać się ośrodkiem prawdziwej - wielowektorowej komunikacji, by dzięki temu przyczyniać się do tworzenia i wzmacniania środowiska wierzących-myślących.
„Trzeba myśleć, bo myślenie ma przyszłość" - mawiał jeden z moich profesorów. Ale myśli nie wolno sprowadzać wyłącznie do roli konceptu, domaga się ona dla siebie realizacji, a podstawowym sposobem realizacji myśli jest jej upowszechnienie. Mam nadzieję, że tak sformułowany ideał coraz pełniej będzie się urzeczywistniał w każdym kolejnym Aniele Bożym.
Jak każde czasopismo, potrzebujemy autorów - proszę nie ulec wrażeniu, że trzeba spełniać jakieś nieosiągalne kryteria. Nie, nie.
Kto potrafi pisać, fotografować, albo w kręgu jego twórczych czy zawodowych zainteresowań leży słowo lub obraz, może ma pomysł odnośnie do naszego czasopisma - niech się skontaktuje z redakcją. Każda propozycja tekstu, stałej rubryki czy jakiegokolwiek udziału w tworzeniu kolejnych numerów zostanie przez redakcję z życzliwością przyjęta i być może wprowadzona w życie.
Równie chętnie czekamy na opinie czytelników. Czy według Państwa nasza działalność ma sens?
Wszelką korespondencję, sugestie, materiały można przekazywać redaktorom osobiście, zwykłą pocztą lub pocztą elektroniczną pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Rafał S. Świątek (Redaktor Techniczny)