Zbudujmy studnię. Jak?

Studnia Dlaczego? Gdzie? Jak? Zdjęcia i filmy z Czadu Studnie św.Michała

Jak? Przede wszystkim wspólnie, bo razem możemy więcej i możemy poczuć radość wspólnego dzieła.

Jak? Oczywiście nie własnymi rekami, bo byłoby to za trudno i za drogo. Pomożemy tym, którzy są tam na miejscu i zajmują się takimi projektami. Można znaleźć różne organizacje, fundacje i inicjatywy, których celem jest budowa studni w Afryce. Zawsze pojawia się pytanie, ile ze zebranych środków jest przeznaczanych na koszty funkcjonowania danej organizacji/fundacji, bo przecież potrzebna jest czyjaś praca. Ponieważ projekt tego typu prowadzi również Salezjański Wolontariant Misyjny (SWM), więc jako salezjańska parafia, przyłączymy się do tego dzieła. SWM zbiera środki na ten cel różny sposób (np. wpłaty elektroniczne, akcja "Kup butelkę wody dla Czadu"). Budowę studni nadzoruje na miejscu salezjanin ks,Artur Bartol, z którym będziemy współpracowac poprzez wrocławski oddział SWM.

Pieniądze zbieramy do Święta Chrystusa Króla (zakończenie Roku Miłosierdzia) poprzez:

1) zbiórkę do skarbony "studni" w kościele,
2) wpłaty na konto (dowód wpłaty i możliwość odliczenia od podatku w ramach limitu 6%):
      - tytuł wpłaty: Darowizna projekt nr 00116 - studnia św.Michała
     -  numer konta: 35 1240 1994 1111 0010 1954 6422,
      - adres: Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu oddział we Wrocławiu, pl. Grunwaldzki 3, 50-377 Wrocław

skarbona1mm

Koszt budowy studni to około 16 tys.zł. Są to koszty zakupu niezbędnych materiałów, bo mieszkańcy sami kopią studnie. Czy to dużo?

Z każdej takiej studni korzysta około 500-600 osób. Żeby sobie sami zbudować studnię, mieszkańcy musieli by się złożyć po około 26 zł. (nie licząc własnej pracy). Z naszej perspektywy to tylko 26 zł., ale ich nie stać na taką kwotę. Nas jest więcej i nawet biedni z nas są znacznie bogatsi niż oni.

Gdyby w naszej 20-tysięcznej parafii znalazło się 500-600 osób, które wpłacą po te 26zł w zastępstwie .... Albo 3 tysiące osób, które podarują tylko złotówkę co miesiąc, to  ....

jesteśmy w stanie zebrać potrzebną kwotę
przez te kilka miesięcy - a nawet więcej:-) 

 

Pytania  i  propozycje do projektu prosimy kierować na adres:
- administratora strony Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. (koordynatora projektu)


Możemy "mieć" taką studnię jak ta.