Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA, 14.04.2024

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Św. Paweł w Liście do Rzymian napisał: „Błogosławcie a nie złorzeczcie”. Skryptorium naszej Grupy Biblijnej przygotowało dla nas duchowy upominek: teksty błogosławieństw – tak potrzebne w czasie deficytu dobrego słowa. Prosimy o ich zabraniei przeczytanie rodzinie, bliskim, sąsiadom. Przygotowane są także teksty rozważań fragmentów Pisma Świętego – będą one przez cały tydzień wyłożone przy wyjściach. Niech zachęci nas to do sięgnięcia po Biblię.

2. Zapraszamy wszystkie panie, niezależnie od wieku, na diecezjalny dzień skupienia dla kobiet 20 kwietnia
w kościele NMP na Piasku. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściach z kościoła.

3. Dziękujemy za ofiary składane na tacę inwestycyjną lub wpłacane na konto. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom wspierającym prace remontowe naszego kościoła.

4. W każdy piątek Okresu Wielkanocnego zapraszamy na Drogę Światła o godz. 17:30.

Via Lucis (salezjanie.pl)

5. Zapraszamy na spotkanie wspólnoty postakademickiej w piątek o godz. 20:00 w starej plebanii.
W programie Msza św., kolacja i integracja.

6. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11:00 będziemy się modlić w intencji solenizantów:
ks. Bartosza Majchrzak i ks. Bartosza Mikuły.

7. Za tydzień po mszy św. o godz. 11:00 spotkanie organizacyjne rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

8. Klasa 6B z naszej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej serdecznie zaprasza za tydzień na kiermasz przygotowanych przez dzieci ciast-babeczek i galaretek po Mszach św. o godz. 11:00 i 12:30. Dochód przeznaczony zostanie na wycieczkę klasową do Kopalni Bochnia.

9. Zakończył się etap pracy parafialnego zespółu presynodalnego. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się
w jego prace. Synteza dokonanej refleksji zostanie przedstawiona w maju. Zachęcamy do modlitwy w intencji Synodu, który  rozpocznie się 19 maja o godz. 14:30 w kościele NMP na Piasku.

10. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Włoch na uroczystości odpustowe ku czci św. Michała Archanioła. Termin: 26 września – 05 października. Szczegóły na plakatach. Zapisy przez stronę internetową.

PIELGRZYMKA DO WŁOCH (google.com)

11. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza na wczasy w Łebie nad morzem. Szczegóły na plakacie poniżej.

12. Ostatni przed wakacjami cykl katechez przedmałżeńskich rozpocznie się 06 maja o godz. 19:00 w salce liceum salezjańskiego. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

12. W minionym tygodnia do wieczności odeszli: + Mirosław Gomza, + Stanisława Kałucka, + Marianna Sztul, + Waldemar Garbowicz, + Krzysztof Przywolski, + Cecylia Rymarska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Leave a comment