Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA, 21.04.2024

1. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.

2. We wtorek 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Jerzy Babiak. W intencji solenizanta modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 11:00.

3. W środę 24 kwietnia miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Modlitwy salezjańskie będą odmówione razem z nowenną. W tym dniu przypada również rocznica konsekracji biskupiej ks. bpa Macieja Małygi – biskupa pomocniczego naszej archidiecezji.

4. W czwartek święto Marka Ewangelisty. Swoje imieniny obchodzą: ks. Marek Leśniewski oraz nasz organista Marek Pisarski. W intencji solenizantów modlić się będziemy podczas mszy św. o godz. 18:00.

5. W każdy piątek Okresu Wielkanocnego zapraszamy na Drogę Światła o godz. 17:30.

Via Lucis (salezjanie.pl)

6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Salezjański Wolontariat Misyjny, którego wolontariusza dadzą świadectwo o posłudze na misjach. Po Mszach św. zbiórka do puszek na misje salezjańskie.

7. Jeszcze tylko przez tydzień można się zapisywać na parafialną pielgrzymkę autokarową do Włoch
na uroczystości odpustowe ku czci św. Michała Archanioła. Termin: 26 września – 05 października. Szczegóły na plakatach i stolikach przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do zapoznania się z tą propozycją.

PIELGRZYMKA DO WŁOCH (google.com)

8. W sobotę 27 kwietnia o 11:00 zapraszamy na Muzyczny Spacer po Ołbinie „Śladem Edyty Stein”. Spacer
od strony historycznej uatrakcyjni miejscowy pasjonat i nauczyciel historii Szkoły Podstawowej nr 107,  Łukasz Migniewicz. Od strony muzycznej gwiazdą wydarzenia nasz lokalny zespół muzyki folkowej. W planie odwiedziny ciekawostek Ołbina, w tym tych związanych z Ołbinianką – Edytą Stein! Wydarzenie jest przeznaczone dla całych rodzin – od najmłodszych aż po najstarszych. Spotykajmy się przy Krzyżu Pokoju
na rogu ul. Prusa i Wyszyńskiego.

9. Ostatni przed wakacjami cykl katechez przedmałżeńskich rozpocznie się 06 maja o godz. 19:00 w salce liceum salezjańskiego. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

10. W minionym tygodnia do wieczności odeszli: + Helena Semeniuk, + Krzysztof Woliński, + Krzysztof Korgul, + Czesław Bociąga. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Leave a comment