Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 05.05.2024

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 13:30 do 17:00 oraz Godzinę Miłosierdzia i Koronkę o 15:00.

2. Katechezy przedmałżeńskie rozpoczną się w poniedziałek o 19:00 w liceum salezjańskim.

3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Michael zaprasza we wtorek o godz. 19:00 do kościoła na  konferencję z cyklu „Przyjaciółmi nazwani – od przyjaźni do miłości” oraz spotkanie uwielbieniowe.

4. W środę uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 bp Witalij Krywicki, ordynariusz diecezji kijowsko-żytomierskiej udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii oraz Zespołu Szkół Salezjańskich. Wyjątkowo w tym dniu nabożeństwo majowe o godz. 17:30.

5. Również w środę 8 maja odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Adresy można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

6. W czwartek 9 maja na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy członków Służby Liturgicznej oraz ich rodziców. W tym dniu przypada  miesięczne wspomnienie św. E. Stein. Nowenna  po mszy św. wieczornej.

7. Zapraszamy na spotkanie wspólnoty postakademickiej w piątek o godz. 20:00 w starej plebanii.
W programie lectio divina, kolacja i integracja.

8. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Modlitwy na mszy św. wieczornej.

9. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed południem na Mszach św. homilie wygłosi bp Krywicki. Będzie to również okazja do wsparcia poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie poprzez złożenie ofiar do puszek. W tym dniu także zbierana będzie taca inwestycyjna. Bóg zapłać darczyńcom.

10. Rocznica Pierwszej Komunii Św. odbędzie się 26 maja o godz. 11:00. Spotkanie organizacyjne w niedzielę
12 maja po Mszy św. o godz. 11:00.

11. W każdy piątek Okresu Wielkanocnego zapraszamy na Drogę Światła o godz. 17:30.

Via Lucis (salezjanie.pl)

12. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej
a w niedziele o godz. 18:00.

13. W minionym tygodnia do wieczności odeszli: + Zbigniew Dziubecki, + Zygmunt Kozłowski, + Robert Domagała, + Józef Pawlik, + Alicja Kapciuch. 3 maja zmarł + ks. Jerzy Witek, salezjanin, posługujący w latach 1983-1997 w naszej parafii jako duszpasterz akademicki, przełożony wspólnoty zakonnej i proboszcz. Był także wieloletnim prezesem Towarzystwa E. Stein. Pogrzeb we wtorek o godz. 11:00 w parafii pw. Chrystusa Króla we Wrocławiu. W intencji zmarłego ks. Jerzego odprawimy w naszej parafii Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 12:30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Leave a comment