Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 12.05.2024

Dzisiaj naszym gościem jest bp Witalij Krywicki ordynariusz ukraińskiej diecezji kijowsko-żytomierskiej, który głosi Słowo Boże na Mszach świętych. Możemy wesprzeć poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie poprzez złożenie ofiar do puszek przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

2. W poniedziałek 13 maja po mszy św. o godz. 18:00 różaniec fatimski i procesja wokół kościoła. Zachęcamy do zaangażowania się w przygotowanie nabożeństwa: panów prosimy o niesienie Krzyża, figury Matki Bożej i pochodni. Wszystkich prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

3. Próby przed I Komunią Św. odbywać się będą od poniedziałku do czwartku o godz. 17:00. W tych dniach nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu, ale będziemy spowiadać. W sobotę o godz. 9:00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dzieci przed I Komunią Św.

4. Zapraszamy na spotkanie szkoły ewangelizacji w piątek o godz. 19:00 w naszym liceum salezjańskim.

5. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na czuwanie w sobotę o godz. 20:00, które zakończymy Mszą św. o północy.

6. Za tydzień o godz. 11:00 odbędzie się uroczystość I Komunii Św., natomiast rocznica ubiegłorocznej I Komunii Św. odbędzie się 26 maja o godz. 11:00.

7. Również w przyszłą niedzielę nastąpi otwarcie Synodu Archidiecezji Wrocławskiej. Uroczystość rozpocznie się o godz. 14:00 w kościele NMP na Piasku, następnie procesja do katedry i Msza św. Zachęcamy do udziału oraz modlitwy w intencji Synodu – teksty wyłożone są przy wyjściach z kościoła.

8. Przy wyjściach jest także wyłożony tekst stanowiska Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia. Prosimy o zapoznanie się z tym dokumentem.

9. Nasza tradycyjna pielgrzymka parafialna na Jasną Górę odbędzie się 21 września: wraz z początkiem nowenny przed uroczystością św. Michała Archanioła zawierzymy ponownie parafię Matce Bożej w ten sposób rozpoczynając wyjątkowy czas łaski odpustu parafialnego. Szczegóły podamy w późniejszym czasie.

10. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Drogi Światła w piątek  o godz. 17:30., a przez cały miesiąc na nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 18:00.

11. Pilnie potrzebna jest krew. Regionalne Centrum Krwiodawstwa we Wrocławiu przy ul. Czerwonego Krzyża zaprasza dawców pragnących ratować ludzkie życie.

12. Towarzystwo Pomocy im. św.  Brata Alberta Koło Wrocławskie, które w sąsiedztwie naszej parafii prowadzi miejsce spotkań “U Brata Alberta” we wtorek 14 maja zaprasza na sąsiedzkie śniadanie w godzinach 10:00-12:00. Wstęp wolny, adres ul. Wyszyńskiego 64.

13. W minionym tygodnia do wieczności z grona parafian odeszli: + Tadeusz Wilczyński, + Marcin Cieśla. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Leave a comment